Odszkodowania komunikacyjne

Wypadki komunikacyjne w Polsce

Co roku dochodzi do dziesiątek tysięcy wypadków komunikacyjnych w Polsce, w których obrażeń doznają ich uczestnicy. Pisząc wypadek komunikacyjny mamy na myśli taki, w którym poszkodowany został będąc:

  • pasażerem w pojeździe lub kierowcą,
  • pieszym lub rowerzystą potrąconym przez samochód.

Termin przedawnień w tym przypadku to 3 lata i 20 lat. Po tym czasie nie ma powrotu do sprawy, niemniej terminy te niekoniecznie liczą się od daty zdarzenia. Warto więc samemu nie oceniać sytuacji i zdać się na wiedzę i doświadczenie specjalistów, czyli zapytać nas!

Odszkodowania za wypadek komunikacyjny

Jeśli wskutek wypadku komunikacyjnego doznałeś obrażeń ciała przysługiwać Tobie będzie prawo do:

  • odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu (art. 444 KC),
  • zadośćuczynienia za cierpienia psychiczne i fizyczne (art. 445 KC),
  • renta,
  • zwrot kosztów leczenia (w tym rehabilitacji),
  • zwrot kosztów przejazdów do placówek medycznych,
  • środki pieniężne na przekwalifikowanie zawodowe (w szczególnych przypadkach),
  • koszty opieki osoby trzeciej,
  • zwrot utraconych korzyści.

Prawo do odszkodowania za wypadek komunikacyjny

Warto być świadomym swych praw. Często bowiem zdarza się, że koszty leczenia po wypadku komunikacyjnym naruszają poważnie budżet domowy lub z powodu braku pieniędzy nie kontynuujemy leczenia wskutek czego powstają dysfunkcje w organizmie odczuwalne przez całe życie.

W razie uszkodzenia zdrowia lub wywołania jego rozstroju, naprawienie szkody przez podmiot odpowiedzialny obejmuje wszelkie wynikłe z tego koszty (art. 444 §1 KC). Natomiast jeśli poszkodowany po wypadku nie jest w stanie wykonywać dotychczasowego zawodu zobowiązany (czyli ubezpieczyciel) powinien wyłożyć z góry środki finansowe potrzebne na przekwalifikowanie do nowego zawodu. Tak stanowi kodeks cywilny, natomiast w praktyce dzieje się nieco inaczej. Ubezpieczyciele często stosują praktyki odmowne.

Wtedy z pomocą przychodzą specjaliści z dziedziny prawa odszkodowawczego. Pełnomocnik, który zajmie się Twoją sprawą zapewni Ci odpowiednią obsługę tylko wtedy, kiedy będzie posiadać doświadczenie w tej dziedzinie. W przeciwnym razie możesz zapłacić srogą cenę za wybranie prawnika, który takimi sprawami zajmuje się tylko „przy okazji”.

Odszkodowania komunikacyjne – postaw na specjalistów

Wszystko to co zostało wskazane powyżej jest możliwe do uzyskania, lecz wymaga przeprowadzenia odpowiedniego postępowania dowodowego. Nie jest to łatwe i dlatego od początku ważne jest aby zajął się tym specjalista.

Uchwała Sadu Najwyższego z dnia 19 maja 2016 r rozstrzyga prawo poszkodowanego po wypadku drogowym do odbycia rehabilitacji w ramach OC posiadaczy pojazdów poza systemem NFZ. W tym przypadku niezwykle istotne jest precyzyjne opracowanie dokumentacji. Często jednak zdarza się, że poszkodowany czeka na odszkodowanie żeby mieć środki pieniężne na rozpoczęcie rehabilitacji. Dzieje się tak zwykle przez to, że poszkodowany sam próbuje zająć się swoją sprawą lub powierza jej prowadzenie niekompetentnemu pełnomocnikowi. Trafiając w odpowiednie ręce nie musisz martwić się skąd weźmiesz pieniądze na rehabilitację i gdzie ją odbędziesz. Koszty na jej pokrycie zabezpieczy nasza kancelaria odszkodowawcza zaraz na samym początku postępowania likwidacyjnego z podmiotem zobowiązanym. Ponad to zorganizujemy Twój pobyt w nowoczesnej klinice rehabilitacyjnej.

Pozyskanie należnych poszkodowanemu środków pieniężnych od ubezpieczyciela ma przede wszystkim pozwolić mu powrót do życia jakie prowadził przed wypadkiem – bez bólu i cierpienia. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego robimy wszystko aby tak się stało, oferując kompleksowe usługi na wysokim poziomie. Oferujemy nie tylko profesjonalną pomoc prawną, ale możliwość profesjonalnej rehabilitacji stosującej nowoczesne rozwiązania, takie jak: egzoszkielet czy lokomat (którą na dodatek zorganizujemy w ramach jednej umowy).
Zadzwoń teraz:
693 326 779