Bezpłatna rehabilitacja z OC sprawcy

kinglaw

Odszkodowanie i bezpłatna rehabilitacja z OC sprawcy

Jeśli w wyniku wypadku drogowego czy też innego zdarzenia doszło do trwałej lub czasowej niepełnosprawności, takiej jak np.: uszkodzenie rdzenia kręgowego, urazu czaszkowo-mózgowego, amputacji kończyny, czy innych urazów neurologicznych; poszkodowany może w drodze podjętego dochodzenia odszkodowawczego ubiegać się nie tylko o stosowne odszkodowanie powypadkowe ale może także odbyć rekonwalescencję w nowoczesnym ośrodku rehabilitacyjnym na koszt ubezpieczyciela. Niemniej żeby to doszło do skutku, trzeba umiejętnie wykazać zasadność, co nie jest proste.

Art 444 §1 mówi bowiem, że w razie uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia naprawienie szkody obejmuje wszystkie wynikłe z tego koszty, natomiast w praktyce wygląda to w ten sposób, że ubezpieczyciele znajdują wiele powodów do odmowy. Więc żeby nie wydłużać czasu powrotu do zdrowia najlepiej zgłosić się do kancelarii odszkodowawczej gdzie specjalista z doświadczeniem w tego typu sprawach zajmie się odpowiednio sprawą – wynegocjuje zabezpieczenie kosztów na rehabilitację. Zawierając współpracę z Nami otrzymujesz kompleksową pomoc nie tylko prawną, ale i medyczną. Dzięki współpracy z Fundacją Moc Pomocy zorganizujemy cały proces leczenia. Przydzielony menadżer rehabilitacji zorganizuje sprzęty ortopedyczne, odpowiednią klinikę do rehabilitacji, i wiele wiele więcej.

Jeśli natomiast jesteś po amputacji kończyny pracownia protetyczno-ortopedyczna Orto-Pes, która udziela bezpłatnych profesjonalnych konsultacji protetycznych, wykona protezę z konkretnymi rozwiązaniami technologicznymi na indywidualne zamówienie, pomoże w doborze protezy wg indywidualnych potrzeb, oceni poziom mobilności co do wieku pacjenta, stopnia aktywności społecznej oraz wydolność kikuta… Natomiast nasz prawnik uzyska środki na pokrycie kosztów protezy. W razie potrzeby uzyskasz pomoc psychologa, a także doradcy zawodowego, który pomoże w przekwalifikowaniu (jeśli zaistnieje taka potrzeba).

Zadzwoń teraz: 693 326 779

fundacja moc pomocy - logo

Wsparcie w organizacji rehabilitacji w Ex Lege Odszkodowania

Przed przystąpieniem do działania manager rehabilitacji przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem. Ma to na celu dostosowanie do indywidualnych potrzeb poszkodowanego zakresu profesjonalnego leczenia oraz najlepsze źródła finansowania ich realizacji w razie gdyby nie było możliwości uzyskania odszkodowania. Po tych czynnościach dobierany jest odpowiedni ośrodek rehabilitacyjny, a w tym czasie prawnicy w Ex Lege Odszkodowania walczą od podmiotu ubezpieczeniowego o pokrycie tych kosztów oraz stosowne odszkodowanie.

Doradzamy także poszkodowanym lub osobom po ciężkich chorobach neurologicznych, w jaki sposób mogą pozyskać środki na swoje leczenie jeśli nie ma podstaw prawnych do uzyskania odszkodowania (w przypadku gdy poszkodowany jest sprawcą wypadku lub niepełnosprawność wynikła wskutek chorób neurologicznych lub wad wrodzonych).

Zorganizujemy doradcę zawodowego, który pomoże w przekwalifikowaniu się w sytuacji, gdy na skutek wypadku poszkodowany nie może już pracować w wykonywanym dotychczas zawodzie. Zorganizujemy turnus rehabilitacyjny, doradzimy jak przystosować mieszkanie do nowych potrzeb oraz w co wyposażyć samochód tak, aby funkcjonowanie nie sprawiało barier, gdy poszkodowany znajdzie się w nowej sytuacji życiowej…

po amputacji ulotka 2
po amputacji ulotka 1

Manager rehabilitacji czyli odszkodowanie, bezpłatna rehabilitacja i pomoc psychologiczna

Manager rehabilitacji to ogólnopolskie przedsięwzięcie, powstało z inicjatywy niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym, które doznały poważnych uszczerbków na zdrowiu w wyniku zdarzenia drogowego, wypadku przy pracy, tudzież innego zdarzenia lub choroby. Pomysłodawcą jest znany paraolimpijczyk Rafał Mikołajczyk – mistrz Polski i Świata w kolarstwie ręcznym, który kilkanaście lat temu sam został poszkodowany. Dzięki temu, że wtedy trafił na osobę, która go wsparła i pokierowała, dzisiaj osiąga sukcesy. Rafał Mikołajczyk wraz z Bartoszem Kaczmarczykiem tworzą wspólnie fundację, w której za cel postawili sobie pomoc osobom z ciężkimi urazami. Zależy nam na tym, aby podopieczni Fundacji w miarę możności jak najszybciej wrócili do pełnej aktywności życiowej. Zdajemy sobie sprawę, że może im w tym pomóc nie tylko uzyskując w drodze dochodzenia powypadkowego odszkodowanie, ale także zaangażowanie psychologa i profesjonalne wsparcie wykwalifikowanego zespołu medycznego oraz terapeutycznego.

Zaakceptowanie nowej sytuacji oraz przyzwyczajenie się do odmiennych warunków funkcjonowania w świecie wymaga czasu i wsparcia. Współpracujący z nami doświadczeni terapeuci zatrudniani przez Instytut Terapii Poznawczo-Behawioralnej wspomagają pacjentów w uporaniu się z traumą związaną ze znalezieniu się w nowej sytuacji życiowej. Po przyznaniu odszkodowania po wypadku drogowym uzyskane w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na leczenie oraz szeroko rozumiany powrót do normalnego życia, aktywizacji zawodowej czy społecznej (na tyle, jak dalece to będzie oczywiście możliwe w danym przypadku). Ex Lege Odszkodowania chcąc wyjść naprzeciw dla swoich klientów i ich rodzin, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji po wypadku, postanowiliśmy zrobić coś więcej, udowodnić, że naszą misją jest pomaganie rozszerzyliśmy wachlarz usług i zapewnić kompleksową pomoc nie tylko prawną.

Zadzwoń teraz: 693 326 779

Zaakceptowanie nowej sytuacji oraz przyzwyczajenie się do odmiennych warunków funkcjonowania w świecie wymaga czasu i wsparcia. Współpracujący z nami doświadczeni terapeuci zatrudniani przez Instytut Terapii Poznawczo-Behawioralnej wspomagają pacjentów w uporaniu się z traumą związaną ze znalezieniu się w nowej sytuacji życiowej. Po przyznaniu odszkodowania po wypadku drogowym uzyskane w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na leczenie oraz szeroko rozumiany powrót do normalnego życia, aktywizacji zawodowej czy społecznej (na tyle, jak dalece to będzie oczywiście możliwe w danym przypadku).

Ex Lege Odszkodowania chcąc wyjść naprzeciw dla swoich klientów i ich rodzinom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji po wypadku, postanowiliśmy zrobić coś więcej. Udowodniamy, że naszą misją jest pomaganie. W ten sposób rozszerzyliśmy wachlarz świadczonych usług i zapewniamy kompleksową pomoc, nie tylko prawną.

Zadzwoń teraz: 693 326 779