Szkody komunikacyjne – odszkodowania, doradztwo

W Ex Lege zajmujemy się reprezentowaniem osób, które ze względu na poniesione szkody komunikacyjne chcą ubiegać się o odszkodowania. Zapewniamy fachowe doradztwo prawne na każdym etapie postępowania zarówno przedsądowego, jak i sądowego. W trakcie wieloletniej praktyki w prowadzeniu tego typu spraw opracowaliśmy sprawdzone metody, które ułatwiają nam znalezienie korzystnego rozwiązania dla poszkodowanych. Każdy prawnik z kancelarii podchodzi indywidualnie do klienta, proponując kompleksowe usługi.  

Osoby, które doznały szkody komunikacyjnej, powinny otrzymać odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowe sprawcy. Niestety korporacje sprzedające polisy bardzo niechętnie regulują tego typu zobowiązania, starając się obniżyć ich kwotę do minimum. Poszkodowany niemający pełnomocnika jest wówczas na straconej pozycji. Nasza kancelaria świadczy kompleksowe usługi doradztwa w tym zakresie, stawiając dobro klienta na pierwszym miejscu i zwiększając jego szanse na pozytywne zakończenie sprawy. Walcz jak równy z równym , sam nie masz szans z tak potężną firmą która zatrudnia sztab prawników pracujących na ich korzyść.

W wypadkach komunikacyjnych w Polsce giną co roku tysiące osób. Ich krewni mogą starać się o rekompensatę za poniesione szkody. Paragraf 4 artykułu 446 kodeksu cywilnego wskazuje, że bliskim ofiary (dzieci, rodzice, współmałżonkowie itp.) należy się zadośćuczynienie za doznane cierpienie i krzywdy, a także zwrot kosztów leczenia oraz pochówku. Natomiast stosowne odszkodowanie oraz renta  przysługuje osobom, których sytuacja finansowa uległa znaczącemu pogorszeniu z powodu zgonu poszkodowanego. W Ex Lege mamy doświadczenie w doradztwie prawnym w tym zakresie.

Doradztwo w sprawach o odszkodowania komunikacyjne

Przeprowadzamy wstępną analizę sprawy na pierwszym spotkaniu z klientem, za które nie ponosi on żadnych kosztów. W trakcie rozmowy zbieramy informacje niezbędne do ustalenia przebiegu wypadku i okoliczności powstania szkód komunikacyjnych. Dopiero po przedstawieniu optymalnego rozwiązania sytuacji poszkodowanemu wskazuje on, czy chce zdecydować się na współpracę z kancelarią. Usługi doradztwa prawnego świadczymy w całej Polsce, w razie potrzeby dojedziemy do miejsca zamieszkania klienta.

Po przyjęciu sprawy dotyczącej szkody komunikacyjnej od razu rozpoczynamy przygotowywanie pism i wniosków wymaganych w postępowaniu przedsądowym. Często ten etap jest wystarczający, aby klient otrzymał zadowalającą sumę odszkodowania. Jeśli jednak rozwiązanie jest niepomyślne,  wówczas wnikliwie analizujemy sprawę pod kontem postępowania sądowego oceniając realne szanse na wygraną , wtedy też zajmujemy się jego reprezentowaniem. Przygotowujemy również dokumentację związaną z ewentualną apelacją czy skargami. 

Nasza kancelaria ma też duże doświadczenie w ubieganiu się o odszkodowania z tytułu szkód komunikacyjnych, które wystąpiły w przeszłości. Klienci często nie zdają sobie sprawy, że do przedawnień takich roszczeń dochodzi w niektórych sytuacjach dopiero po upływie 20 lat. Analizujemy wiele spraw tego typu, zbierając niezbędne dane i zapewniając profesjonalne doradztwo. Podejmujemy się też prowadzenia spraw rozpoczętych samodzielnie przez klienta, które zakończyły się dla niego niepomyślnie. W naszej ofercie poszkodowany po wypadku znajdzie kompleksową pomoc, zgłaszając się do nas zyskujesz nie tylko profesjonalna pomoc prawną ale i medyczną. Najciężej poszkodowanym przydzielamy menadżera rehabilitacji który po zapoznaniem się ze stanem zdrowia poszkodowanego dobiera odpowiedni sposób leczenia , terapeutów, kieruje do kliniki rehabilitacyjnej, w razie potrzeby zapewni pracownie protetyczną, sprzęt ortopedyczny, pomoc w dostosowaniu domu do nowych potrzeb, psychologa. To wszystko i jeszcze więcej znajdziesz zgłaszając się do Ex Lege Odszkodowania . Odbarcz siebie i swoją rodzinę, empatyczna grupa osób dla których misją jest pomaganie czeka aby Ci pomoc.